زمان بندی رابطه جنسی برای بارداری

زمان بندی رابطه جنسی برای بارداری

در رابطه با بحث زمان بندی رابطه جنسی برای بارداری باید گفت که برای بیشتر افراد این سوال بوجود می آید که چه زمانی برای حاملگی مناسب است ؟ برای اینکه یک رابطه جنسی برای بارداری موفق باشد باید رابطه جنسی خود را معطوف به زمان آزاد شدن تخمک و تخمک گذاری کنید زیرا اسپرم تا دو سه روز میتواند زنده بماند اما تخمک فقط ۱۲ الی ۲۴ ساعت زنده میماند از این رو انجام نزدیکی یک روز پیش از تخمک گذاری و تکرار آن در روز تخمک گذاری میتواند مناسب ترین راه برای بارداری باشد زیرا در این حالت اسپرم های سالم بیشتری در لوله فالوپ می مانند و احتمال لقاح اسپرم با تخمک بیشتر میشود البته باید توجه کرد که زمان دقیق تخمک گذاری مشخص نیست اما معمولا تخمک گذاری ۱۴ روز قبل از پریود بعدی انجام میشود و در خانم هایی که دوره ماهانه دقیق ۲۸ روزی دارند تخمک گذاری در وسط دوره ماهیانه صورت میگیرد ولی در افرادی که دوره ۳۵ روزه دارند این عمل در روز بیست و یکم انجام میشود پس نمیتوان گفت که در همه افراد تخمک گذاری در اواسط دوره انجام میشود .


چگونه زمان تخمک گذاری را بفهمیم ؟

برخی از خانم ها متوجه زمان تخمک گذاری میشوند و برخی دیگر از زمان تخمک گذاری خود خبر ندارند که در اینجا به خانم هایی که میخواهند باردار شوند توصیه میکنیم که برای چند دوره متوالی عادت ماهانه خود را زیر نظر بگیرند تا زمان دقیق تخمک گذاری را متوجه شوند . برخی از علائم تخمک گذاری عبارتند از :


 

  • درد کم در نواحی پایین شکم
  • افزایش ترشحات واژن و متمایل شدن این ترشحات به ماده یا سفید شبیه سفیده تخم مرغ
  • افزایش تقریبا ۱ درجه ای دمای بدن میتواند دلیلی برای تخمک گذاری باشد که با استفاده از اندازه گیری دمای بدن در چند دوره متوالی و رسم نمودار میتوانید این تغییر دما و زمان دقیق تخمک گذاری را پیش بینی کنید زیرا تغییر دما و افزایش آن دو روز پس از تخمک گذاری صورت میگیرد .

 

باوجود پریود نامنظم بارداری سخت تر میشود ؟

به طور معمول خانم ها ۱۲ بار در سال پریود میشوند اما برخی دیگر به دلیل وجود مشکلات جنسی و عواملی همچون بیماری های جنسی مانند آمنوره و دیسمنوره و … کمتر پریود شوند و یا اصلا قاعدگی را تجربه نکنند از این رو هر چقدر پریود ها نا منظم تر باشند تشخیص زمان تخمک گذاری سخت تر خواهد بود که در این زنان نیز با در نظر گرفتن چند دوره عادت ماهانه میتوان زمان هایی که احتمال بیشتری برای حاملگی وجود دارد را تشخیص داد . برای مثال فکر کنید سه دوره متوالی ۲۸ و ۲۱ و ۳۲ روزه داشته اید و مدت قاعدگی خود را یادداشت کنید , سپس ۱۷ را از کوتاهترین عادت ماهانه و ۱۱ را از طولانی ترین عادت کم کنید بعد از انجام این کار تعداد روز های ما بین این دو عدد روز هایی است که بیشترین احتمال حاملگی شما وجود دارد . اگر عادت ماهانه شما بیشتر از ۳۵ روز طول میکشد به پزشک مراجعه کنید زیرا میتواند نشانه هایی از اختلالات جنسی همچون کیست تخمدان زنان و اختلال تیروئید و … باشد .


فراموش نکنید که بارداری بدون رسیدن به ارگاسم نیز صورت میگیرد اما رابطه های همراه با رسیدن به اوج لذت جنسی و معاشقه فراوان باشد بهترین رابطه ها برای باردار شدن محسوب میشوند پس انجام حداقل دو بار رابطه جنسی در هفته نیز میتواند شانس شما برای بارداری را افزایش دهد .

/ 0 نظر / 25 بازدید